Začetki podjetja Belinke segajo v leto 1948. Takrat je v Podgorici pri Šentjakobu nastal prvi obrat za proizvodnjo vodikovega peroksida. To vsestransko belilno sredstvo je bilo tudi tisto, po katerem je novo podjetje dobilo ime – Belinka. V 60. letih 20. stoletja se je uspešna širitev Belinke nadaljevala tudi na druga področja. Začela se je proizvodnja povsem drugačnih proizvodov in osvajanje povsem novih tipov kupcev.
Poleg bazičnih kemijskih spojin za industrijo je začela proizvajati in tržiti tudi lesne premaze v široki porabi. Slednje je prineslo plodno licenčno sodelovanje s takrat vodilnim proizvajalcem lesnih premazov, z danskim Sadolinom. V začetku 80. let je Belinka licenčno pogodbo s Sadolinom prekinila in začela proizvajati lesne premaze z lastnim razvojem in pod lastno blagovno znamko Belinka. Podjetje, ki danes proizvaja in trži lesne premaze in tudi druge izdelke za dom, se imenuje Belinka Belles.
Po desetletjih ugibanj o združevanju podjetij v kemijski panogi, so se podjetja Skupine Belinka leta 2007 začela pridruževati kemijskemu koncernu Skupine Helios. Ta zadnja leta vodi združevanje slovenskih kemijskih podjetij, ki delujejo na področju barv, lakov, lepil in drugih izdelkov za dom in gradbeništvo. Tako so od jeseni 2007 podjetja Belinka Perkemija, Belinka Belles in Belinka Kemostik člani Skupine Helios.
V podjetju Superkem tržimo njihove premaze za zaščito in dekoracijo lesa. Tako se les preventivno zaščiti pred lesnimi škodljivci, vremenskimi in mehanskimi vplivi, ga dekorativno obarvajo, že napaden les pa lahko tudi pozdravijo.
Glede na različne dejavnike, kateri vplivajo na les, pri njihovih izdelkih ni moč uporabiti le enega univerzalnega sredstva. Zato so jih ločili na impregnacije (Belles, Belbor) in na površinske premaze. Površinski premazi se delijo na lazure (Belton super, Beltop super in Beltop uv plus) in pokrivne barve (Aqua emajl temelj za les in Aqua emajl pokrivna barva za les).
Impregnacije les z biocidi ščitijo pred biološkimi škodljivci, površinski premazi pa ga ščitijo pred UV žarki in vremenskimi vplivi ter ga obenem obarvajo v želen barvni ton.
Poleg tega Belinkin asortima premazov obsega še sredstva za sanacijo lesa, ki so ga napadli škodljivci (Belocid, Fentin).
Več podrobnosti o izdelkih podjetja
BELINKA lahko preverite na njihovi spletni strani
belinka.si
Na tej internetni strani lahko najdete tudi tehnične in varnostne liste za materiale podjetja
BELINKA.
Dodaj to stran k tvojm priljubljenim "Social Bookmarking" internetnim stranem
Izdelki po proizvajalcih -
Belinka